«Історія Харкова у пам’ятних дошках: фактографічні та бібліографічні відомості» – інформаційний бібліографічний ресурс, заснований у ХДНБ ім. В. Г. Короленка у травні 2015 р. Ресурс доступний на сайті бібліотеки (http://kray.korolenko.kharkov.com/).
Меморіальні та анотаційні дошки, встановлені на будівлях Харкова, відображають пам’ять різних епох, свідчать про факти із життя міста. Завдання ресурсу – познайомити користувачів з історією Харкова, здійснюючи віртуальні «подорожі» вулицями міста, «підходячи» до будинків з меморіальними дошками.
Ресурс створено за допомогою веб-сервісу Blogger.com.
Теги блогу «Історія Харкова у пам’ятних дошках» (http://mevorydoskikharkov.blogspot.com/) – це назви вулиць, імена персон, події, дати, теми, пов’язані з історією міста. Ключові слова найчастіше стосуються кількох статей, пов’язаних тематично, наприклад, назви вулиць.
Довідкова інформація про кожну дошку поділяється на дві частини. Перша частина стосується безпосередньо меморіальної дошки: адреса розташування, фотографія дошки, напис на ній. За наявності інформації вказується рік встановлення, матеріал, з якого виготовлено дошку, відомості про митців, які її створювали, бібліографічні описи джерел, де йдеться про відкриття дошки, її стан тощо. Друга частина – довідкові відомості про персону або історичну подію, якій присвячена дошка.
Кожна стаття блогу написана у жанрі нарису. Автори (співробітники відділів «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка та науково-видавничого) надають бібліографічні відомості про джерела та уривки з найбільш цікавих статей, книг.
Наприкінці кожного запису підключена функція «Коментарі». Розділ «Статистика» дозволяє робити огляд переглядів «за сьогодні», «за вчора», «за місяць», «загальну історію переглядів». Є можливість проаналізувати кількість переглядів окремих сторінок, записів. На 01.09.2017 р. блог відвідало понад 18 000 користувачів. Географія звертань: Україна, РФ, США, Франція, Нідерланди.
Додатком до ресурсу є інтерактивна карта «Меморіальні дошки Харкова». Це – візуалізація просторових даних та інформації, пов’язаних із розташуванням меморіальних дощок. Карта реалізована на основі інтернет-ресурсу «Google Maps)», усі об’єкти активні, позначаються різними кольорами. У разі звернення до позначки відкривається «вікно» з інформацією: адреса, фотографія, гіперпосилання на статтю у блозі.