«Видатні науковці» – серія біобібліографічних посібників, присвячених багатоплановій науковій діяльності провідних вчених Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ). Заснована в 2005 році.
Протягом 2005–2016 рр. вийшло 11 покажчиків.
Структура видань:
- біографічний нарис;
- важливі дати життя та діяльності вченого;
- бібліографічний список праць вченого та публікацій про нього;
- іменний покажчик співавторів праць;
- наукова школа;
- дисертації, виконані під керівництвом вченого.
До праць вчених укладачі відносять як опубліковані документи (монографії, підручники та навчальні посібники, статті з періодичних видань, матеріали конференцій і семінарів, авторські свідоцтва та патенти), так і неопубліковані (депоновані рукописи, звіти про НДР, дисертації й автореферати дисертацій тощо). Бібліографічний опис надано згідно ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання», ДСТУ 3582:2013 «Скорочення слів і словосполучень українською мовою. Загальні вимоги та правила», а також ГОСТ Р 7.0.12–2011 «Библиографическая запись. Сокращения слов и словосочетаний на русском языке. Общие требования и правила» і ГОСТ 7.11–2004 (ИСО 832:1994) «Библиографическая запись. Сокращение слов и словосочетаний на иностранных европейских языках». Усі матеріали переглянуто de visu, окрім відмічених астериском «*».
Більшість покажчиків містить додатки (фотографії науковця, зображення нагород, спогади колег). Є і деякі відмінності: наприклад, покажчик праць вченого В. І. Хаханова містить повні тексти відібраних самим автором статей разом зі списками використаної літератури, також професор надав автобіографію та автобіографічний нарис.
Бібліографічні описи у покажчиках розташовані в хронологічному порядку, що дає можливість простежити динаміку розвитку наукових досліджень вченого, у межах року – за видами видань (всередині – в алфавіті назв документів). Публікації іноземними мовами представлені наприкінці кожного підрозділу.
Бібліографічні покажчики серії «Видатні науковці» адресовані науковцям, викладачам, аспірантам і студентам – усім, хто цікавиться дослідженнями і розробками за різними науковими напрямами, що є профільними для університету радіоелектроніки.