Корнєва Жанна Петрівна (н. Рухлядко; 09.03.1937, Харків) –бібліотекознавець, бібліограф, методист, співробітник Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка (ХДНБ) в 1978 –1994 рр., ветеран праці.
Народилася в сім’ї службовців. Мати – Тищенко Наталія Степанівна, 1915р. народження, працювала в бібліотеці, пізніше – бухгалтером на заводі «Світло шахтаря». Батько – Рухлядко Петро Іванович, 1911 р. народження – водій у Харківській міськраді.
З 1944 р. навчалася у середній школі № 59, яку закінчила у 1954 р. і вступила до Харківського державного бібліотечного інституту (нині – Харківська державна академія культури). Інститут закінчила з червоним дипломом у 1958 р., отримавши спеціальність бібліотекаря і бібліографа вищої кваліфікації. Певний час після закінчення інституту її фотографія прикрашала дошку пошани вишу.
У 1958 р. поїхала за місцем роботи чоловіка – Володимира Дмитровича Корнєва – до міста Енгельс Саратовської області, де працювала бібліотекарем у Центральній міській бібліотеці. У 1960 р. повернулася разом з чоловіком до Харкова, і з 1961 р. працювала у Центральній науковій бібліотеці Харківського державного університету імені О. М. Горького (нині – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна). У 1970 р. Ж. П. Корнєва організувала методичний кабінет, функціями якого були організація методичної роботи в бібліотеці та здійснення методичного керівництва мережею вузівських бібліотек Харкова. З її ініціативи та за її участю був створений і сформований підсобний фонд методичної літератури, яким користувалися не тільки співробітники бібліотеки, але й фахівці вузівських бібліотек міста. Також були організовані дворічні курси підвищення кваліфікації з наданням посвідчень, затверджених у Києві. Курси закінчували бібліотечні працівники Харкова та Харківської області, які не мали спеціальної освіти.
Жанна Петрівна готувала інформаційні огляди і повідомлення про стан бібліотечної справи в Україні та за її межами. Організовуючи науково-практичні семінари, конференції, вона контактувала з центральними методичними кабінетами наукових бібліотек Київського та Московського державних університетів. Центральна науково-методична бібліотечна комісія при Міністерстві вищої та середньої спеціальної освіти СРСР і Республіканська науково-методична бібліотечна комісія при Міністерстві вищої та середньої спеціальної освіти УРСР проводили виїзні засідання з питань бібліотечної справи у різних містах країни. В одному з таких засідань, що проводилося в Харкові, взяла участь Жанна Петрівна.
Вивчення досвіду провідних бібліотек спонукало Ж. П. Корнєву до впровадження нововведень – застосування у книгосховищі та підсобних фондах системи «замісників», використання рейтерів, переведення фондів та каталогів на нову систему класифікації, створення нової регламентуючої документації, нових форм обліку бібліотечних фондів тощо. Жанна Петрівна налагодила контакти з колегами з наукових бібліотек Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, Одеського, Кишинівського, Латвійського, Московського, Ленінградського та інших університетів, Академій наук Києва, Москви, Кишинева та ін. Продуктивними були зв’язки з Л. І. Кетряну – заступником директора наукової бібліотеки Кишинівського університету, Е.Р. Сукіасяном – завідуючим відділом систематичних та предметних каталогів Російської державної бібліотеки, Н. М. Березюк – проректором заочного відділення Харківського державного інституту культури та іншими.
У 1978 р. Жанна Петрівна почала працювати в ХДНБ у науково-методичному відділі. У 1981 р. була призначена завідуючою відділом систематизації та організації систематичних каталогів (ВСК). Вагомим є внесок Ж. П. Корнєвої у реорганізацію систематичних каталогів ХДНБ (відокремлення книг від статей у систематичному каталозі, виділення бібліографії в галузевих розділах, реорганізація авторефератів дисертацій, реорганізація розстановки карток у зворотно-хронологічному порядку, виділення літератури іноземними мовами в кінці розділів, створення галузевих алфавітно-предметних покажчиків до систематичного каталогу, оформлення каталогів і картотек тощо). Вона також викладала у Харківському державному інституті культури.
Жанні Петрівні пропонували посаду директора ХДНБ, але вона відмовилася, віддавши перевагу практичній діяльності.
Підвищення кваліфікації у відділі, яким керувала Жанна Петрівна, мало системний характер. До системи підвищення кваліфікації залучалися усі співробітники ВСК, незалежно від стажу та посади.
У 1982 р. під її керівництвом було завершене складання алфавітно-предметного покажчика (АПП) до систематичного каталогу, у 1987 р. опублікована колективна праця «Каталоги и картотеки ХГНБК». За участю Жанни Петрівни опублікована стаття «З історії каталогів Харківської наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка».
У 1990-х роках Жанна Петрівна Корнєва запровадила міжвідомчі наради-семінари з представниками усіх бібліотек Харкова. На науково-практичних семінарах для бібліотек усіх систем і відомств порушувалися питання організації бібліотечних каталогів, здійснювався обмін досвідом з наукового каталогізування (правила індексування, систематизація документів за новою термінологією, алфавітно-предметні покажчики як частина сучасних інформаційно-пошукових систем бібліотеки, особливості організації та ведення традиційних систематичних каталогів і картотек). Міжвідомчі семінари були пов’язані із засіданнями ради з каталогів, які також організовувалися під керівництвом Корнєвої. Порушувалися питання удосконалення довідково-бібліографічного апарату бібліотеки, оптимізації роботи з ним, стан і шляхи розвитку системи каталогів та картотек, удосконалення структури систематичного каталогу авторефератів дисертацій, відображення документів іноземними мовами у систематичному каталозі і багато інших. Жанна Петрівна організовувала та здійснювала разом зі співробітниками ВСК виїзди до обласних центрів для надання допомоги з організації системи каталогів та картотек обласним і міським, районним та сільським бібліотекам.
У 1994 р. Корнєва отримала пропозицію допомогти в організації бібліотеки Харківського інституту внутрішніх справ (нині – Харківський національний інститут внутрішніх справ) та плануванні її роботи. За участю Жанни Петрівни у цій бібліотеці були організовані довідково-бібліографічний відділ, відділ обробки документів, зал каталогів. Вона працювала тут завідуючою довідково-бібліографічним відділом, пізніше – завідуючою відділом наукової обробки інформаційних ресурсів. Налагодила контакти з колегами з наукової бібліотеки Академії управління МВС РФ, бібліотеки Московського інституту судових експертиз та криміналістики, бібліотек Московського юридичного інституту, Московського інституту МВС РФ.
У 2001 р. Ж. П. Корнєва погодилася на пропозицію взяти участь в організації бібліотеки Харківського економіко-правового університету. За її участю були організовані підсобні фонди читальних залів, довідково-бібліографічного відділу та абонемента, забезпечено систематичну розстановку фондів, створені традиційні алфавітний, систематичний, нумераційний каталоги та електронний каталог.
Трудову діяльність Жанна Петрівна закінчила 7 квітня 2014 р. у віці 77 років, віддавши бібліотечній справі 56 років життя. Вона неодноразово нагороджувалася почесними грамотами, подяками, грошовими преміями, її фотографію заносили на Дошку пошани.