Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка Бібліотекарям
Меню Закрити

Фестиваль науки

Фестиваль науки

Фестиваль науки – просвітницький інноваційний проєкт з популяризації науки, ініційований працівниками відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка. Проєкт започаткований у 2012 р. на засадах розробленої у відділі концепції. Після проведення Фестивалю науки було прийняте рішення проводити цей захід кожні два роки.

Головна мета проєкту – популяризація науки, залучення до наукової творчості молоді, збереження спадкоємності поколінь у науці, створення позитивного іміджу бібліотеки як інтелектуального центру науки, культури, освіти, інновацій. Головне завдання проєкту – об’єднати бібліотеки, музеї, громадські організації, наукові, освітні, владні структури міста та ЗМІ задля спільної участі у заходах, пошук партнерів та спонсорів.

Цільова аудиторія заходу різноманітна – користувачі усіх категорій, незалежно від освіти та віку.

Основні етапи реалізації проєкту

Перший Фестиваль науки – 2012 (15–19 травня), присвячений науці взагалі, відкрився науковою конференцією «Наука XXI століття. Здобутки та досягнення харків’ян». На конференції демонструвався фільм «Перша столиця наукового майбутнього» про наукові досягнення харківських академічних науково-дослідних інститутів, знятий Київським інститутом проблем сучасного мистецтва.

Другий Фестиваль науки – 2014 (12–17 травня), присвячений питанням екології, захисту навколишнього середовища, досягненням харків’ян в екологічній безпеці, традиційно відкрився науковою конференцією «Екологічна безпека у XXI столітті. Наукові досягнення харків’ян». Відбулася презентація інтерактивного проєкту «Імена науковців на карті Харківщини».

Третій Фестиваль науки – 2016 (11 – 16 квітня), приурочений до Всесвітнього дня авіації і космонавтики та 55-річчя першого польоту людини у Космос (Харків – світовий рекордсмен за кількістю космонавтів – 22 космонавти пов’язані із Харковом місцем народження або навчання, понад 30 підприємств міста працювало в авіакосмічній галузі). Фестиваль науки розпочався конференцією «Наука XXI століття: Харків авіакосмічний».

Відкриття Фестивалю науки відбувається за участю представників департаментів науки і освіти, культури і туризму, екології та природокористування Харківської обласної державної адміністрації. У програмі – понад 30 різноманітних заходів – круглі столи, презентації книг і наукових проєктів, тематичні виставки та стендові виставки наукових досягнень, науково-практичні семінари, трибуни вченого, творчі зустрічі з діячами науки, майстер-класи, брейн-ринги, інтелект-шоу з квестами, вікторинами, демонстрація кінофільмів, інтелектуальний лекторій, у т. ч. лекції на замовлення за межами бібліотеки з циклу «Видатні події та постаті в історії науки і техніки», екскурсії музеями Харкова (Ландау-Центр, Харківський історичний музей, Музей-квартира родини Гризодубових, Національний природний парк «Слобожанський», Роганський дендропарк, Харківський планетарій імені Ю. О. Гагаріна, музеї історії вищих навчальних закладів) та святкова концертна програма. Протягом тижня у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка і поза її межами проводяться дні відкритих дверей з екскурсіями та безкоштовним оформленням читацьких квитків. Фестиваль науки завершується виїзними заходами, організованими спільно з партнерами (паркові фестивалі або наукові пікніки).

Керівник і модератор проєкту – заступник директора з наукової роботи Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка Л. В. Глазунова. Головні виконавці проєкту – фахівці відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів, а також їхні колеги із соціокультурного центру та відділу «Україніка» імені Т. Г. Шевченка. Учасники проєкту – користувачі Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка та гості – науковці, студенти та учні, партнери проєкту.

Основні результати реалізації проєкту:

– залучення користувачів до бібліотеки;

– збільшення відвідувань;

– залучення нових партнерів для проведення просвітницьких заходів;

– впровадження нових креативних форм і методів у науково-просвітницьку діяльність;

– розширення контактів бібліотеки зі ЗМІ;

– допомога і вдячність користувачів (схвальні відгуки, подяки, грамоти).

Інформаційний супровід проєкту здійснюється завдяки співпраці зі ЗМІ:
– Харківським обласним телебаченням створений фільм про Фестиваль науки;
– заходи Фестивалю науки висвітлюються у програмах Харківського обласного телебачення «Фабрика ідей», «Європоступ» та в «Новинах» національного радіо, на обласному радіо в «Новинах» і програмах «Інновації. Технології. Рішення», «Агросектор», «100 відсотків спорту», «Слобожанські акценти», «Аз», а також у блозі Фестивалю науки на сайті Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, в соціальних мережах, у т. ч. на сторінці Центру інформаційної підтримки винахідництва та численних сайтах вищих навчальних закладів, департаментів освіти і науки, екології, культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та ін.;
– у журналі «Бібліотечний форум» та харківській пресі вміщуються публікації про Фестиваль науки.

Контактна інформація:
Прохорова Віра Григорівна,
завідуюча відділом науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

e-mail: vip_otl@ukr.net.ua

Гіперпосилання

 Проєктна діяльність

Скачати .pdf - версію