Ярошик (Веприцька) Валентина Олександрівна (02.01.1942, м. Очамчирі, Абхазія) – завідувачка відділу краєзнавчої роботи (1986–1992), завідувачка відділу україніки (1993–2004) Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка (ХДНБ). Заслужений працівник культури України (1995).
По закінченні школи у м. Євпаторія 1959 р. розпочала трудову діяльність у шкільній бібліотеці, вступивши на заочне бібліотечне відділення Кримської культурно-просвітньої школи у Сімферополі. У 1961 р. закінчила навчання.
Продовжила освіту в Харківському державному інституті культури (нині Харківська державна академія культури) в 1963 – 1967 рр. По закінченні вузу в 1967 р. і до виходу на заслужений відпочинок у 2012 р. Валентина Олександрівна 45 років працювала у ХДНБ, обіймала різні посади: бібліотекаря, старшого бібліографа, завідуючого сектором, завідуючого відділом краєзнавчої роботи.
Значним є внесок Валентини Олександрівни у розвиток бібліотечного краєзнавства та українознавства. Вона є укладачем численних бібліографічних посібників краєзнавчої та українознавчої тематики. Саме під час її керівництва відділом були започатковані серії покажчиків, над якими колектив працює й нині – «Повернені імена», «Діячі української діаспори», «Краєзнавці Слобожанщини». Всі вони одержали схвальні відгуки фахівців бібліотечної справи. Їй належить ідея розкриття змісту харківських періодичних видань ХІХ – початку ХХ ст., зокрема газет «Харьковские губернские ведомости» та «Южный край», журналів «Пламя», «Літературний журнал».
У 1993 р. за значний внесок у розвиток українського краєзнавства Всеукраїнська спілка краєзнавців відділу україніки, очолюваному В. О. Ярошик, присудила Республіканську премію імені Дмитра Яворницького.
В. О. Ярошик ініціювала проведення в ХДНБ багатьох науково-практичних конференцій, бібліографічних читань, присвячених актуальним проблемам бібліотекознавства та бібліографознавства, розвитку бібліотечно-інформаційного сервісу на Харківщині. Наприклад, «Бібліотека Канадсько-українського центру : досвід роботи та тенденції розвитку», «Регіональні проблеми розвитку українознавства Східної України», «Шевченкіана на початку ХХІ століття» тощо.
Валентина Олександрівна є автором великої кількості статей з бібліотечного краєзнавства у фахових журналах, брала активну участь у роботі науково-практичних конференцій, семінарів і читань, засідань круглих столів. Значна кількість її публікацій присвячена історії ХДНБ, розкриттю її фондів, краєзнавчої діяльності.
Багато років В. О. Ярошик входила до складу міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища, редколегій серії «Харьковский биографический словарь» і видання Харківської єпархії «Віра і розум». Вона – активний популяризатор краєзнавчих знань, часто виступала перед різними аудиторіями, особливо молодіжними.
В. О. Ярошик разом з своїми колегами Т. Г. Шерстюк та Г. М. Каширіною і активом читачів-краєзнавців 1978 р. ініціювала створення клубу «Краєзнавець» у ХДНБ. Клуб діє понад 35 років, відбулося більше 400 краєзнавчих читань. Їй належить багато публікацій про роботу клубу, творчий доробок його членів.
Крім багатоаспектної бібліографічної і краєзнавчої діяльності В. О. Ярошик слід виділити її турботу про підготовку майбутніх бібліотекарів. Тривалий час вона була керівником практики студентів Харківської державної академії культури та Харківського училища культури.
В. О. Ярошик з часу відродження діяльності Всеукраїнської спілки краєзнавців у 1991 р. і до 2005 р. була заступником голови Харківської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців України та членом Правління ВСКУ.
Має нагороди та відзнаки: Знак Міністерства культури СРСР «За отличную работу», «Заслужений працівник культури України» (1995), орден «Преподобного Нестора літописця» (1999), Лауреат творчої премії Харківського міськвиконкому ім. Д. І. Багалія в галузі краєзнавства за серію бібліографічних краєзнавчих посібників (1999), грамоти Міністерства культури України, Харківської облдержадміністрації, Харківського міськвиконкому, ХДНБ та ін.