Іванова Ганна Миколаївна (02.10.1923р.) – директор бібліотеки Українського заочного політехнічного інституту у 1965 – 1984рр. (УЗПІ, нині – Українська інженерно-педагогічна академія).
Після закінчення школи вступила до Челябінського бібліотечного технікуму, який закінчила у 1941 р., коли почалася Друга cвітова війна. З 1941 р. Ганна Миколаївна була учасником бойових дій на фронті.
У 1954 р. Г. М. Іванова розпочала працювати в бібліотеці Харківського політехнічного інституту на посадах завідуючої відділом обслуговування наукових співробітників, завідуючої відділом комплектування. У 1962 р. закінчила Харківський державний бібліотечний інститут.
З 1965 р. Ганна Миколаївна працювала директором бібліотеки УЗПІ. Завдяки підтримці ректора інституту їй вдалося значно поліпшити матеріально-технічне забезпечення бібліотеки, отримати додаткові приміщення, розширити штат, удосконалити структуру. Велика увага приділялась нею питанням формування фондів: щорічні надходження нової літератури у ті часи становили 60–90 тис. прим. Не залишалися поза увагою Ганни Миколаївни і питання удосконалення обслуговування користувачів, особливо студентів перших курсів. Під її керівництвом у бібліотеці склалася система диференційованого обслуговування за категоріями користувачів і типами літератури, яка діє і нині.
З кінця 1960 і протягом 1970 років Г. М. Іванова активно розвивала виховну, інформаційну і довідково-бібліографічну роботу: видавався «Бюлетень нової літератури», «Покажчик періодичних видань, що надходять до фонду бібліотеки», започатковано інформаційну роботу в режимах вибіркового розповсюдження інформації (ВРІ) і диференційного обслуговування керівництва (ДОК). Бібліотека першою серед бібліотек ВНЗ міста почала проводити інформаційні «Дні кафедр». З 1966 р. для студентів перших курсів і аспірантів почали проводитися заняття з основ бібліотечно-бібліографічних знань.
У цей період у бібліотеці була проведена велика робота з розробки, організації та удосконалення каталогів, з переводу систематичного каталогу на таблиці УДК. Починаючи з 1969 р. бібліотека систематично проводила науково-практичні конференції і семінари, на які запрошувалися працівники бібліотек ВНЗ міста.
У 1970-ті і в наступні роки під керівництвом Ганни Миколаївни удосконалювалася організаційно-методична робота бібліотеки, впроваджувалася наукова організація праці: для забезпечення достовірності відомостей про бібліотеку розроблялися форми планування, обліку та звітності, норми на основні процеси роботи, нормативна і технологічна документація, здійснювався аналіз окремих напрямків діяльності бібліотеки. Проводились внутрішні заходи з підвищення кваліфікації співробітників.
За рахунком існуючих критеріїв і змісту роботи бібліотеки в 1973 р. наказом Мінвузу УРСР бібліотека була віднесена до другої категорії за оплатою праці, збільшено штат. У цьому є велика заслуга колективу бібліотеки і особисто Ганни Миколаївни.
Г. М. Іванова – професіонал високого рівня, ентузіаст бібліотечної справи, людина активної життєвої позиції. У 1966 р. вона була обрана членом парткому інституту, очолювала семінар мережі партосвіти. У 1980–1981 рр. була членом Ради ветеранів УЗПІ. Її ім’я занесене в «Книгу пошани інституту».
Ганна Миколаївна завжди користувалася повагою і авторитетом серед професійної спільноти, протягом тривалого часу була членом бюро міжвузівського методичного об’єднання міста, членом Республіканської науково-методичної комісії при Мінвузі України, неодноразово нагороджувалася грамотами Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР, була нагороджена знаком «За відмінні успіхи в роботі», у 1978 р. – знаком Мінвузу УРСР «Відмінник освіти».