Мережа публічних бібліотек Харкова «PUBLIBNET» створена внаслідок реалізації проєкту «Корпоративна мережа міських масових бібліотек м. Харкова 2005–2006 рр.
Впровадження нових інформаційних технологій». Замовник проєкту – управління культури Головного управління з гуманітарних та соціальних питань Харківської міської ради.
В основу концепції проєкту закладені рекомендаційні документи ІФЛА, ЮНЕСКО, досвід українських та зарубіжних бібліотек, а також науково-практичні розробки факультету бібліотекознавства та інформатики Харківської державної академії культури та Асоціації сучасних інформаційно-бібліотечних технологій (АСІБТ).
Корпоративна мережа є некомерційним, добровільним, самоврядним об’єднанням бібліотек. У локальну мережу на основі АІБС Absotheque Unicode були об’єднані центральні бібліотеки дев’яти ЦБС Харкова і Міська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К. С. Станіславського.
Цілі і завдання корпорації: об’єднання інформаційних ресурсів бібліотек, створення єдиного інформаційного простору публічних бібліотек Харкова; формування електронного каталогу корпоративної мережі публічних бібліотек Харкова для забезпечення вільного доступу до інформаційних ресурсів та реалізації багатоаспектного інформаційного пошуку; повне та оперативне задоволення інформаційних запитів користувачів бібліотек ЦБС міста, надання широкого спектру бібліотечно-інформаційних послуг на основі корпоративних ресурсів, підвищення якості бібліотечно-інформаційного обслуговування жителів Харкова; раціональне використання внутрішніх ресурсів шляхом об’єднання трудових зусиль бібліотек і створення інформаційного комфорту для користувачів.
Практичні результати проєкту:
• Усі ЦБС міста внаслідок виконання проєкту отримали комп’ютери, підключені до мережі Інтернет та локальної мережі з доступом до сервера корпоративного електронного каталогу через міський інформаційний центр (з 2006 р.).
• Відповідно до проєкту Центральна міська бібліотека імені В. Г. Бєлінського (ЦМБ) є координаційним і базовим центром корпорації. У ЦМБ розроблено програму навчання співробітників бібліотек-учасників корпорації роботі в програмі Absotheque Unicode. Проводиться навчання провідних фахівців роботі в АІБС (з 2007 р.). Протягом реалізації проєкту співробітниками ЦМБ надається практична та методична допомога в роботі з АІБС співробітникам ЦБС Харкова. На сайті ЦМБ в розділі «Колегам-бібліотекарям» розміщені методичні матеріали на допомогу роботі з електронним каталогом і програмою Absotheque Unicode. Представлена карта «Географія учасників корпоративного каталогу».
• Розпочате формування електронного каталогу корпоративної мережі публічних бібліотек Харкова (з 2007 р).
З 2007 р. були розподілені і закріплені за кожною бібліотекою-членом корпорації періодичні видання, статті з яких підлягають електронній каталогізації, здійснюється аналітичний розпис статей.
З 2009 р. у корпоративний електронний каталог вносяться описи нових книг та інших документів.
З 2010 р. користувачам надається доступ до електронного каталогу корпоративної мережі публічних бібліотек Харкова в центральних бібліотеках ЦБС через модуль Аbsopac Unicode.
У 2011 р. проводилася активна підготовка до ретроконверсії каталогів і штрихкодування книжкових фондів бібліотек-учасниць корпорації.
З 2012 р. почалося ретровведення: у корпоративний електронний каталог вносяться бібліографічні записи і здійснюється штрихкодування фондів ЦБ ЦБС, насамперед краєзнавчого та довідкового фондів.
З 2013 р. розпочато аналітичний розпис збірників творів авторів, які користуються найбільшим попитом і включені до шкільної програми.
З 2014 р. періодичним виданням, які внесені в корпоративний електронний каталог, присвоюються штрихкоди. Це дозволяє визначити місцезнаходження номера.
З 2014 р. у ЦМБ почалася підготовка до організації електронної книговидачі. Перший крок – освоєння модуля «Читач» в АІБС Absotheque Unicode – створення робочої БД користувачів.
З 2015 р. проводилася підготовка до розміщення електронного каталогу корпоративної мережі публічних бібліотек Харкова в мережі Інтернет – повна редакція каталогу всіма учасниками.
З 2016 р. електронний каталог корпоративної мережі публічних бібліотек Харкова розміщений в мережі Інтернет, на сайті ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського і сайтах бібліотек-учасниць проєкту. Електронний каталог нового покоління корпоративної мережі публічних бібліотек Харкова «PUBLIBNET» став доступний зовнішнім користувачам.
Це дасть поштовх подальшому розвитку корпорації і в майбутньому дозволить: організувати на основі використання корпоративних електронних ресурсів систему електронної доставки документів, об’єднану віртуальну довідкову службу; організувати електронну книговидачу на базі єдиного читацького квитка і єдиної БД користувачів в бібліотеках-учасницях корпорації; інтегрувати інформаційні ресурси публічних бібліотек регіону в світовий інформаційний простір.
Каталог корпоративної мережі покликаний максимально повно розкрити зміст фондів бібліотек-учасниць, у ньому містяться записи про кожний документ і вказується місцезнаходження.
На 30. 06. 2016 р. в електронному каталозі корпоративної мережі публічних бібліотек Харкова налічується 90168 записів документів з 2007 р. року по теперішній час.
Бібліотечна спільнота отримувала інформацію про етапи реалізації проєкту «Корпоративна мережа публічних бібліотек міста Харкова» на науково-практичних конференціях і семінарах АСІБТ, науково-практичній конференції «Короленківські читання 2012», конференції ЦМБ у 2016 році. У 2013 р. на Луганському міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського був представлений проєкт «Електронний каталог корпоративної мережі публічних бібліотек міста Харкова».