Чириков Григорій Сергійович (21.01.1835 – 1881, м. Харків) – український бібліограф, краєзнавець, літературознавець. Широко відомий як укладач «Указателя книг и брошюр, напечатанных в Харькове с 1805 по 1879 год» – першого бібліографічного посібника, в якому зібрано літературу, видану в Харкові.
Народився в родині художника С. П. Чирикова, вчителя малювання в навчальних закладах Харкова – Університеті, Інституті шляхетних дівчат, 2-й гімназії. Григорій навчався у 2-й гімназії, після закінчення якої в 1853 р. вступив до природничого відділення фізико-математичного факультету Харківського університету. 1857 р., отримавши вищу освіту, працював викладачем природничих наук у гімназіях. Багато часу приділяв заняттям журналістикою.
З 1859 р. і до кінця життя працював помічником бібліотекаря бібліотеки Харківського університету. З 1872 р. одночасно – хранителем Музею красних мистецтв і старожитностей Харківського університету.
Окрім «Указателя книг и брошюр…» (опублікований після смерті автора в 1890 р.) створив ще один фундаментальний покажчик – «Указатель произведений, хранящихся в Музее изящных искусств при Императорском Харьковском университете» (у 3 ч., уклав ч. 2, 3), який і до сьогодні не втратив своєї значущості.
Г. С. Чириков є автором статей історико-біографічного та історико-археологічного характеру, що друкувалися у часописах «Русская старина», «Русский архив», газетах «Санкт-Петербургские ведомости», «Новое время», «Харьковские ведомости». Його статті присвячені питанням культурного та економічного життя Слобожанщини, харківським діячам науки і культури (ректору Харківського університету Т. Ф. Осиповському, поету А. М. Нахімову), а також творчості О. С. Пушкіна та ін.
Однак більшість краєзнавчих досліджень Г. С. Чирикова залишилася неопублікованою. Його рукописи послужили благодатним ґрунтом для написання Д. І. Багалієм та Д. М. Міллером історії міста Харкова, історії Харківського університету (автор Д. І. Багалій), біографії В. Н. Каразіна (автор Н. І. Тихий). Чириков – автор найбільшої на той час праці про засновника Харківського університету (залишилася у рукописі).
За словами І. І. Корнейчика, Г. C. Чириков збирав матеріали для біобібліографічного словника видатних діячів Слобожанщини (письменників, журналістів, учених, губернаторів, купців, представників духовенства). Ці матеріали досі залишаються у рукописах. Архів Г. C. Чирикова надійшов до Історичного архіву при Харківському історико-филологічному товаристві, а у подальшому був переданий до Центрального державного історичного архіву України (Київ).