Перепеча (Васильєва) Алла Михайлівна (17.02.1937, Харків – 23.11.2023, Харків). Бібліотекар-бібліограф, методист, бібліотекознавець, очолювала наукову роботу Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка (ХДНБ) як заступник директора у 1978–1994 рр.
Народилася в сім’ї службовців. Батько, Васильєв Михайло Іванович, працював диспетчером на Харківському вагоноремонтному заводі, у 1945 р. загинув на фронті під час Другої світової війни, мати, Васильєва Марія Семенівна, мала медичну освіту, працювала у лікарні Південної залізниці.
Навчалася у харківській середній школі №2 Південної залізниці, Харківському державному бібліотечному інституті (пізніше Харківський державний інститут культури, Харківська державна академія культури) на факультеті бібліотекознавства у 1955–1959 рр.
Трудова біографія А. М. Перепечі розпочалася у ХДНБ ім. В. Г. Короленка в 1959 р., де працювала до 2013 р.: у відділах обслуговування і фондів, патентному, науково-бібліографічному, обробки та каталогів, у науково-методичному та науково-бібліографічному відділі (1963–1978 рр.), який очолила в 1976 р. Відтоді опікувалася діяльністю ХДНБ ім. В. Г. Короленка як всеукраїнським та зональним методичним центром, який надавав методичну допомогу публічним бібліотекам Ворошиловградської (нині Луганська), Донецької, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Харківської областей та іншим бібліотекам з питань популяризації технічної літератури та науково-технічних знань.
У методичному відділі вивчала, аналізувала та узагальнювала передовий досвід бібліотечної роботи, розробляла методичні матеріали («Библиотеки – мастерам производства», «Організаційно-методична робота районних і центральних міських бібліотек Харківської зони» тощо), організовувала та проводила заходи з підвищення кваліфікації бібліотечних фахівців, багато років була куратором бібліотек Дніпропетровської області.
Професійна ерудиція, педагогічні здібності, працездатність, природний талант дослідника та педагога сприяли призначенню в 1978 р. А. М. Перепечі заступником директора ХДНБ ім. В. Г. Короленка з наукової роботи. На цій посаді працювала до 1994 р. Брала участь у роботі Колегії Міністерства культури УРСР, Міжвідомчої ради з питань бібліотечної роботи, формуванні нормативно-правової бази бібліотечної галузі УРСР, України. Під її керівництвом нового імпульсу набули науково-дослідна, науково-методична, науково-бібліографічна робота ХДНБ. Організовувала республіканську міжвідомчу наукову конференцію «Фонди наукових бібліотек: стан та перспективи розвитку» (1992), регіональну наукову конференцію «Історія бібліотечної справи в Україні» (1993) та інші наукові заходи
Активно презентувала науковий доробок бібліотеки та власний на численних зборах бібліотечної громадськості в УРСР, СРСР.
Опікуючись проблемами інтеграції бібліотечної науки і практики, доклала значних зусиль для модернізації творчих контактів ХДНБ та Харківського державного інституту культури, що стало прогресивним надбанням Харківської бібліотечної школи.
У 1994–2013 рр. продовжила роботу в науково-методичному відділі. Досліджувала розвиток науково-методичної діяльності ХДНБ, першого в країні відділу бібліотекознавства (заснований 1903 р.), творчу діяльність одного із фундаторів Харківської бібліотечної школи Л. Б. Хавкіної, історію формування та склад документних ресурсів ХДНБ з бібліотекознавства, бібліографознавства та книгознавства. Результати цієї роботи віддзеркалюють публікації в українських та зарубіжних професійних виданнях, науковий збірник «Бібліотекознавець Любов Борисівна Хавкіна: харківський період діяльності (1888–1918)», каталог «Документи з бібліотекознавства, бібліографознавства та книгознавства у фонді Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка». Є одним з укладачів інформаційного бюлетеня «Хроніка Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка».
У доробку А. М. Перепечі понад 70 видань і публікацій – методичні матеріали, бібліографічні покажчики, наукові збірники, статті у професійних періодичних та продовжуваних виданнях: у республіканському науково-методичному збірнику «Бібліотекознавство і бібліографія», вона була членом його редколегії (1978–1982 ), в журналах «Библиотекарь», «Соціалістична культура» та інших.
Нагороди та звання: за вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи України нагороджена почесними грамотами Міністерства культури і туризму України, Харківської обласної державної адміністрації, дирекції та профкому ХДНБ.