Ставинська Рахіль Абрамівна (1.05.1914, Кіровоград, нині Кропивницький – 23.05.2007, Харків) – український бібліограф, співробітник Центральної наукової бібліотеки Харківського державного університету (нині ЦНБ ХНУ ім. В. Н. Каразіна), Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка (ХДНБ).
Після закінчення семирічної школи її було направлено навчатися до Харківського єврейського машинобудівного технікуму. Там вона познайомилася з завідувачем бібліотекою Х. С. Наделем, допомагала йому в роботі, в якій знайшла своє покликання.
1933 р. після закінчення технікуму Р. А. Ставинська почала працювати в ХДНБ у науково-методичному відділі спочатку бібліотекарем, згодом – бібліографом консультативно-довідкового бюро, завідуючою інструкторсько-методичною групою.
У 1941 р., коли почалася війна, Р. А. Ставинська з родиною евакуювалася до м. Бердськ Новосибірської області – туди був переведений Харківський машинобудівний завод імені Ф. Е. Дзержинського («ФЕД»), де працював її чоловік. Рахіль Абрамівна влаштувалася до заводської бібліотеки.
У 1947 р. родина Р. А. Ставинської повернулася до Харкова. Рахіль Абрамівна була прийнята бібліографом до Центральної наукової бібліотеки Харківського державного університету (ЦНБ ХДУ). Працювала у довідковому бюро при науково-бібліографічному відділі ЦНБ. Основною роботою, якою займалася Рахіль Абрамівна, було обслуговування читачів та виконання складних довідок. Як досвідчений спеціаліст, вона була також наставником для молодих колег, навчаючи їх довідковому пошуку.
Р. А. Ставинська брала участь і в укладанні бібліографічних покажчиків. Спільно з колегами укладала фундаментальні праці, присвячені Г. С. Сковороді (1968, 1972), О. М. Горькому (1986, 1988), Д. І. Багалію (1992), «Биобиблиографический словарь ученых Харьковского университета. Т. 1. Ректоры» (1995).
Р. А. Ставинська є співукладачем 20 бібліографічних покажчиків, присвячених видатним ученим університету, низки покажчиків з історії закладу та його підрозділу – ЦНБ. Всього у доробку Р. А. Ставинської понад 40 бібліографічних праць.
В останні роки життя, перебуваючи на пенсії, вона продовжувала безоплатно допомагати своєму відділу: укладала тематичні добірки газетних матеріалів з краєзнавства, історії, персоналії вчених Харківського університету.
Р. А. Ставинська – почесний лауреат премії імені К. І. Рубинського (1997).